7 užitečných tipů jak nejlépe prodat nemovitost

Získání nejlepší nabídky při prodeji nemovitosti spočívá především v tom, že vaše nemovitost vynikne – a přitom utratíte co nejméně času a peněz navíc. I když dnešní doba, díky neustálému růstu cen nemovitostí, se může jevit jako velice příznivá pro prodávající je stále velice důležité udělat vše, co můžete, abyste na své nemovitosti vydělali co nejvíce peněz. Abyste mohli dělat nejlepší rozhodnutí, musíte pochopit, co ve vaší oblasti vede k prodeji nemovitostí. Zároveň je potřeba se rozhodnout jakým způsobem chcete nemovitost prodat a co je potřeba pro to udělat.

 

 1. Najděte správnou realitní kancelář…..

  Běžný majitel nemovitosti může koupit nebo prodat nemovitost jen několikrát či dokonce jednou za život.

  Pokud tedy nejste realitní profesionál nebo investor, pravděpodobně bude pro vás výhodné využít odborné pomoci a poradenství, abyste z prodeje své nemovitosti vytěžili maximum. A vzhledem k tomu, že změny probíhají mnohem rychleji než normálně, je ještě důležitější spolupracovat s někým, kdo má dlouhodobé zkušenosti na trhu s nemovitostmi.

  Nalezení správné realitní kanceláře, respektive realitního makléře může mít velký dopad na všechny aspekty prodeje. Velmi vám to usnadní načasování prodeje, stanovení správné ceny a přípravu na zařazení nemovitosti do prodeje. Služby realitního makléře nejsou zdarma – bude vás to něco stát – ale mít odborníka, který vám pomůže orientovat se v legislativě a obchodním zákoníku, zajištění bezpečných finančních transakcích a marketingu prodeje nemovitosti, může stát za to. Jen neočekávejte, že realitní makléř magicky zvýší hodnotu vaší nemovitosti. Berte svého makléře spíše jako „kouče“, který vám může pomoci činit správná rozhodnutí.

 2. Správně načasujte svůj prodej…..

  Období roku, kdy budete nabízet vaší nemovitost, může ovlivnit to, za co se prodává – nebo jak dlouho budete muset čekat, než prodáte za cenu, kterou byste chtěli. Výzkum ukázal, že nejlepší čas na prodej nemovitostí je brzy na jaře.

  Kromě toho, co se děje na trhu s bydlením, je potenciálně důležitější úvaha. Co se děje ve vašem životě?

  Pokud jste právě odešli do důchodu a uvažujete o redukci na levnější bydlení, čekat s prodejem až do hlavního období roku nemusí mít smysl. A rozrůstající se rodina nebo změna zaměstnání nebudou vždy dobře odpovídat trhu s nemovitostmi. V konečném důsledku pokud tedy potřebujete prodat nyní, je nejlepší čas na prodej nyní. Nastavením správných kroků k dosažení nejlepší prodejní ceny vaší nemovitosti můžete zmírnit dopad na prodej, i když trh není optimální.

 3. Nastavte správnou cenu…..

  Zjistit správnou cenu pro prodej vaší nemovitosti není vůbec snadné. 

  Chcete vydělat co nejvíce peněz, ale také přilákat kupce a rychle prodat svojí nemovitost. V tomto kroku je nezbytný dobrý realitní makléř. Váš makléř vypracuje srovnávací analýzu trhu a ukáže vám jaké podobné nemovitosti se v poslední době v dané oblasti prodávaly. Většina realitních makléřů provede tuto srovnávací analýzu trhu zdarma.

  V průběhu let se změnil způsob, jakým se používá srovnávací analýza pro stanovení ceny nemovitosti. Dříve se pozornost soustředila na konečné prodejní ceny srovnatelných nemovitostí. Nyní, protože kupující mohou rychle a snadno zjistit, jaké další nemovitosti jsou na prodej, je ideální při stanovení prodejní ceny nemovitosti vycházet z cen „konkurenčních nemovitostí“, které jsou aktuálně na trhu a použít srovnávací analýzu k podpoře těchto cen.

  Pokud cenu vaší nemovitosti stanovíte příliš nízko, riskujete, že přijdete o vaše peníze. Na druhou stranu pokud stanovíte cenu vaší nemovitosti příliš vysoko mohli byste odstrašit potenciální kupce. Nejdůležitější je nebýt ve svém rozhodování emotivní. Všichni si myslí, že ta jejich nemovitost je nejlepší, ale prodejci, kteří jsou příliš emocionálně zainteresováni do své nemovitosti, mají tendenci svojí nemovitost předražit a prodej jim trvá déle.

 4. Vyjednávejte nejlepší nabídku.....

  Nejlepším způsobem, jak vyjednat lepší nabídku, je mít kvalitní srovnávací analýzu trhu, porovnání cen konkurenčních nemovitostí a definovat okruh potenciálních kupců. S tím vám určitě pomůže Váš realitní makléř.  

  V některých případech je nejlepším řešením zvolit prodej nemovitosti prostřednictvím e-aukce a zajistit pro vaší nemovitost více zájemců a díky tomu vyjednat lepší nabídku. Realitní makléř zajistí a osloví potenciální kupce a požádá je o jejich nejlepší a konečné nabídky.

  Je také důležité pochopit, že nejvyšší nabídková cena nemusí být vždy tou nejlepší nabídkou. Jako prodejce byste měli věnovat pozornost nepředvídatelným událostem, které jsou součástí nabídky. Nepředvídatelné události chrání kupujícího tím, že mu umožňují za určitých okolností odstoupit z obchodu a mohou zahrnovat nepředvídané události závislé na:

  Financování nemovitosti

  Ocenění nemovitosti

  Domácí prohlídce

  Prodeji současné nemovitosti kupujícího

  Některé z těchto nepředvídaných událostí jsou standardní a v závislosti na typu hypotéky se jich nelze vzdát, jako například schvalování úvěru / hypotéky. Jiné, jako je např. klauzule umožňující kupujícímu odstoupit od dohody, pokud nemohou prodat svojí současnou nemovitost, jsou však zcela volitelné. Můžete tedy vyjednávat, abyste omezili nepředvídané události na to, co vám vyhovuje. a s tímto vám samozřejmě pomůže váš realitní makléř

 5. Proveďte nezbytné opravy.....

  Jako prodejce si nemusíte najímat tzv. „domácího inspektora“, ale možná budete chtít. S tím vám určitě pomůže váš realitní makléř. Doporučuje se majitelům nemovitostí, aby si před zveřejněním nabídky nemovitosti nechali provést inspekci, protože to může pomoci předcházet potenciálním bodům vyjednávání pro kupující. Možnost provést nezbytné opravy předem může také urychlit proces uzavření prodeje.

 6. Buďte opatrní s modernizací vaší nemovitosti.....

  Měli byste být rozumní s penězi, které investujete do modernizace své nemovitosti, než ji prodáte. Individuální konzultace s vaším realitním makléřem je zásadní pro určení toho, co má smysl modernizovat. Někdy můžete udělat chybu a modernizovat věci, které se vám nevrátí, ale vy jste si mysleli, že jsou důležité. Opřít se o radu realitního makléře vám pomůže vyvážit to, co utratíte za modernizaci, s tím, co se vám vrátí v podobě vyšší ceny nemovitosti.

  Než se pustíte do nové terasy nebo kuchyně, pečlivě to zvažte. Může se lehce stát že renovace mohou stát více, než o kolik se může zhodnotit vaše nemovitost. Proto se většinou nedoporučuje prodejcům, aby investovali do velkých projektů před prodejem nemovitosti.

 7. Přemýšlejte o prvním dojmu u vaší nemovitosti…..

  Máte jen jednu šanci udělat první dojem a levná kosmetická vylepšení zejména zvenčí vaší nemovitosti můžou mít mimořádný dopad.

  Při prodeji nemovitosti je velmi důležitá atraktivita; nejdřív je musíte dostat do domu či bytu. Vytvořit příjemné prostředí je velice důležité jako např. nový nátěr předních dveří či oken, přidání nového svítidla nebo zasazení několika rostlin může pomoci nastavit dobrý tón pro kupující, když přijedou k vám prohlédnout si vaší nemovitost.

  Na druhou stranu nikdy nebudete vědět, co kupující chce, takže byste se měli vyvarovat drahým přestavbám kuchyně nebo koupelny. Menší úpravy jako např. malování, výměna vodovodní baterie nebo modernizace domácích spotřebičů vaší kuchyně toto vše jsou dobré aktivity. Nová malba je nejlevnější a nejdominantnější věc, kterou můžete při řešení interiéru nemovitosti udělat s tím, že ideální jsou neutrální barvy. I když možná nebudete chtít, odstraňte z nemovitosti vaší „osobnost“. Vyberte si vhodnou barvu a držte se jí v celé nemovitosti, abyste se vyhnuli nesourodému pocitu v domácnosti.

Budeme moc rádi pokud v nás vložíte vaší důvěru při prodeji vaší nemovitosti a rozšíříte řady našich spokojených klientů. 

Prosíme pošlete nám více informací o vaší nemovitosti a náš realitní makléř se s vámi obratem spojí. 

 

*
*
*
*
*
*
*
fullname: lname: